Grocholski: Zawsze jest taka frekwencja
Dodane przez impas40 dnia Luty 18 2015 12:50:02
Image and video hosting by TinyPicTurniej Brydża Sportowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przyciągnął do Lubina ponad 100 zawodniczek i zawodników. Jak przyznał nam Jan Grocholski, taka frekwencja nie dziwi, gdyż lubińskie zawody mają swoją renomę. SZERSZA RELACJA W CZYTAJ WIĘCEJ.


Rozszerzona zawartość newsa
Turniej organizowany Stowarzyszenie Brydża Sportowego „IMPAS”, ma wspaniałą długoletnią historię. – Jedenastego listopada czcimy wspaniałym turniejem, który odbywa się już dziewiętnaście lat. Przy okazji mamy także mistrzostwa powiatu lubińskiego – przyznaje Jan Grocholski, organizator.

Na sali gimnastycznej przy ul. Skłądowej pojawiło się 120 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Wśród nich także najlepsi brydżyści na świecie. – Miesiąc temu odbył się wyjątkowy turniej w Chinach. Były to oczywiście mistrzostwa świata w brydżu sportowym. Mistrzami świata zostali Polacy, którzy również gościli w Lubinie na naszych zawodach – mówi szef stowarzyszenia. Zapytaliśmy jednego z kadrowiczów, jak wyglądały zawody w Azji. – Jest spora liczba par chińskich. Większość z nich nie mówi po angielsku. Ciężko się z nimi porozumieć, ale zawsze zostaje metoda na migi. Dla nich te kolory są te same co dla nas – przyznaje Michał Nowosadzki.

Najlepszą parą okazał się duet Sammy Bałdysz-Krzysztof Ćwik z Wrocławia. Szczegółowe wyniki pod linkiem: Link

Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic