Coraz wyższy poziom brydżowej rywalizacji
Dodane przez impas40 dnia Grudzień 01 2016 13:36:24
Image and video hosting by TinyPicXXI Turniej Par z okazji Święta Niepodległości był także I Memoriałem im. Andrzeja Górzyńskiego. Zebrani w Hotelu Europa brydżyści wspominali więc wielkiego człowieka, który zawsze był gotów pomóc potrzebującym. W samym turnieju sportowo, brylowali zawodnicy z Milicza.Rozszerzona zawartość newsa
Co roku do Lubina przyjeżdża coraz to więcej znakomitych zawodników. Mistrzowie świata czy Europy są stałymi bywalcami niepodległościowej konfrontacji brydżowej zorganizowanej przez miejscowy Impas Lubin. – Jest to jeden z najważniejszych turniejów Dolnego Śląska. Cieszę się, że frekwencja co roku jest większa. Turniej odbywa się na zasadzie czterdziestu rozdań, a co do faworytów, jest ich zawsze sporo – przyznaje mistrz świata i prezes DZBS Stanisław Gołębiowski.


Choć faworytów było wieli, to jak powtarzają zawodnicy, wynik za każdym razem jest sprawą otwartą. – Brydż jest dyscypliną bardzo demokratyczną. Trzecioligowiec może wygrać z zawodnikiem z najwyższej klasy rozgrywkowej. Bardzo żałuję jednej rzeczy, że nie ma z nami Andrzeja Górzyńskiego, ale wierzę, że patrzy na nas z góry i cieszy się, że razem tutaj gramy – podkreśla Piotr Walczak, Arcymistrz Międzynarodowy.

Prezes SBS Impas Lubin był niezwykle podbudowany faktem, że turniej odwiedza oraz to więcej znakomitych brydżystów, przez co poziom zawodów stale rośnie. – Miasto Lubin jest miastem brydżowym, z którego wywodzi się wielu znakomitych zawodników. Turniej jest wyjątkowy, bo organizowany jest z okazji Święta Niepodległości, a także jest pierwszym memoriałem świętej pamięci Andrzeja Górzyńskiego. Tym bardziej tak znakomita kadra na turnieju jeszcze bardziej podnosi jego rangę – mówi Jan Grocholski SBS Impas Lubin.

Zwycięzcami XXI turnieju okazali się zawodnicy z Milicza, Łukasz Rokita i Ireneusz Szulc. Najlepszymi zawodnikami z powiatu lubińskiego okazał się duet lubińsko-ścinawski, Zbigniew Samek i Zbigniew Ciereszko.

Fot. Mariusz Babicz (www.lubin.pl)
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPic